Czy szary jest nudny? Szarość we wnętrzu.

akcja reaktywacja bufet
Akcja -reaktywacja- jak odnowiliśmy stary bufet
Styczeń 18, 2018
metamorfoza pokoju dla chłopca
Metamorfoza pokoju dla chłopca
Kwiecień 16, 2018
Show all

Czy szary jest nudny? Szarość we wnętrzu.

szary we wnętrzu

Czy szary jest nudny?

Oto jest pytanie. Dla niektórych pewnie tak, ale to nie zmienia faktu, że szarość jest dziś niezwykle popularna. Kolor łatwy w aranżacji, komponujący się z wieloma innymi, łagodny, spokojny. Idealny we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim, który ostatnio jest bardzo modny w polskich domach, ale także w nowoczesnych loftach, we wnętrzach w stylu francuskim, w aranżacjach glamour, minimalistycznych i industrialnych przestrzeniach. Fenomenalny kolor – melancholijny, romantyczny i tajemniczy.

Szary gości na ścianach w milionach odcieni od ciemnego grafitu, po delikatny, jasny. Szary króluje w dodatkach, bo czyż nie pięknie wyglądają szare zasłony, poduchy i ramki do zdjęć? Szary pojawia się także na meblach, również naszych, bo jest świetną bazą do pozostałych elementów wystroju. Szary to kolor neutralny, który nigdy się nie nudzi i zawsze do wszystkiego pasuje!

Odcieni szarości jest tak wiele, że mamy w czym wybierać, daje ogromne możliwości kreowania wnętrza idealnego. Bo szary to kolor uniwersalny, wspaniała baza i tło dla innych barw.

Grafit – najciemniejszy z odcieni, doskonały do nowoczesnych wnętrz, który świetnie połączy się z błękitami, granatem, chłodem stali nierdzewnej, oszronionym szkłem, a punktowe oświetlenie sprawi, że zimny wydawałoby się wystrój, wypełni się ciepłem.

Szarość betonu perfekcyjnie połączy się z żółcią (nasyconym kremem, cytryną, miodem). Umiejętnie łącząc ciepłe tonacje i ciemniejsze odcienie można wyczarować ciekawy światłocień, dzięki czemu zyskamy interesujące wnętrze.

Szarość kamienia czy żwiru ocieplimy turkusem czy czekoladą, tym samym nudną barwę ożywimy i ocieplimy.

Szarość porostów to równie piękny kolor, który skomponuje się idealnie z zielenią, której mnogość odcieni da nam pole do popisu w kreowaniu naszych mieszkań. Dorzuć do tego brudny róż, a stworzysz wyrafinowaną kompozycję kolorystyczną naładowaną optymizmem.

Niezwykle ciekawą, może okazać się, kombinacja szarości i naturalnych odcieni beżu, brązu, terakoty i drewna, dzięki czemu uzyskamy ponadczasowy urok pustyni z niewymuszoną, spokojną atmosferą i bezpretensjonalnym klimatem.

Szary to też doskonałe tło dla wyrazistych, jaskrawych,wręcz neonowych kolorów np. różu czy limonki, które można wyeksponować na dodatkach.

Tak, szary daje wiele możliwości, mimo, iż nieraz wydaje nam się nudny i pospolity. Wystarczy tylko podkręcić go inną barwą, a staje się kolorem wyjątkowym.

Dla kogo szary będzie idealny?

Podobno dla nieśmiałych, ale to dotyczy raczej ubrań, dla ludzi, którzy chcą się ukryć. W domu natomiast spokojna szarość przywraca równowagę, harmonię, koi i relaksuje. Jej łagodność pozwala się wyciszyć i uporządkować emocje. We własnym domu jest to niezwykle ważne, bo tam właśnie jest nasza oaza spokoju. Gdy pokochasz tę barwę i umiejętnie ją wykorzystasz w swoim wnętrzu, Twoje mieszkanie stanie się modne i gustowne, do którego z będziesz z chęcią wracać.

Szary na meblach?

Szary na meblach to praktyczne i sprawdzone rozwiązanie. Szare meble nadają wnętrzu znamiona luksusu i harmonijnie łączą się z wszelkimi odcieniami drewna. Szare meble sprawią, że wnętrze staje się eleganckie i wytworne. Zresztą sami zobaczcie. Przed wami kilka naszych realizacji dla klientów. Po więcej zapraszamy na
Pinterest
szara bieliźniarka, malowana, shabby chic

szara bieliźniarka

szara bieliźniarka

szara bieliźniarkafotel bujany

szary kredens

szary kredensszary kredens

szary kredens

stara skrzynia metamorfoza

stara skrzynia metamorfoza

stara skrzynia metamorfoza

kamerdyner/pomocnik szary

kamerdyner/pomocnik szary

Tripp Tropp grey

Tripp Tropp grey

szara, malowana szafa

szara, malowana szafa

szara, malowana szafa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *