Święta Bożego Narodzenia w Rub&Paint

zielony zawrót głowy
Zielony zawrót głowy, czyli kolor zielony we wnętrzu.
Listopad 29, 2017
metamorfoza komody retro basset
Metamorfoza komody Retro Basset z lat 60 – tych
Grudzień 13, 2017
Show all

Święta Bożego Narodzenia w Rub&Paint

Święta w Rub&Paint

Święta w Rub&Paint

 

Święta tuż, tuż. Wszędzie, gdzie się nie obejrzę napotykam temat Świąt. Święta na blogach, w artykułach, reklamach, dyskusjach, na ekranach telewizorów, monitorów, wystawach sklepowych. Dekoracje świąteczne zdobią miasta, wsie, powoli domy. A temat „choinka” jest tematem numerem jeden.

Gdyby nie to wszystko, zapomniałabym w ogóle o Świętach, mimo, że bardzo je lubię i zawsze ich wyczekiwałam z utęsknieniem. Przecież to wyjątkowy, klimatyczny czas spędzony z rodziną, poświęcony tylko rodzinie, a zwłaszcza dzieciom, w spokoju i bez pośpiechu, z dala od szarej, pędzącej rzeczywistości.

 

Święta w Rub&Paint

 

To właśnie teraz jest chwila, by pomyśleć o upominkach dla najbliższych, o potrawach, które królować będą na świątecznych stołach, o zaproszeniach dla gości, dekoracjach i planach na nowy rok. Ok, wszystko ładnie, pięknie, tylko, że u nas  ostatnio czas pędzi w zawrotnym tempie, od weekendu do weekendu, a właściwie od mebla do mebla i zamiast wybierać choinkę, ja wybieram kolor farby, bejcy, czy tkaniny. I wiecie co? Nie żałuję, bo właśnie teraz jest na prawdę super. To pierwsze Święta w Rub&Paint, wyjątkowy czas, kiedy postanowiliśmy razem z hazbendem 😉 moim najmilszym, pójść po bandzie i zacząć robić coś, co nas na prawdę rajcuje, już nie tylko dla siebie.

 

Święta w Rub&Paint

 

Teraz nasze dylematy, to gdzie upchnąć wszystkie meble, które do nas trafiają, bo trzy nasze lokale wypełnione są po brzegi, jak rozwiązać kwestię ogrzewania w jednym z nich, czy dokupić nowy sprzęt (marzy mi się taka jedna szlifiereczka, ale kurczę kosztuje któryś patol), czy starczy papieru ściernego, na którą farbę się zdecydować, wybrać wosk czy lakier, jaką technikę wybrać i przede wszystkim, jak zaplanować pracę, by ze wszystkim zdążyć. Właściwie tego typu pytania mogłabym mnożyć w nieskończoność…

A tu nagle za oknem śnieg, w telewizji choinki i Jungle Bells, w miastach jarmarki, a my świątecznie w polu i to głębokim. Gdzieś tam, jakby przez mgłę słyszałam, że syn pisze list do Mikołaja, ale w zaaferowaniu dotarło to do mnie z opóźnieniem. Właściwie to teraz sobie uświadomiłam, że jak się nie zepnę, to nie zdążę. I przez zupełny przypadek, pisząc tego posta stwierdzam, że mimo ogromu, bardzo satysfakcjonującej pracy, muszę znaleźć chwilę, by temat Świąt w naszym domu jakoś ogarnąć.

 

Święta w Rub&Paint

 

Zatem Święta w Rub&Paint to pełne izby mebli do zrobienia, hałdy papieru ściernego pod nogami, tony pyłu i kurzu, ale też mnóstwo satysfakcji i szczęścia, że robimy to co lubimy najbardziej. To poczucie spełnienia i radości wypełniające każdy skrawek naszego jestestwa, to wrażenie, że jesteśmy na początku fascynującej drogi, o którą zawalczymy z całych sił. Rub&Paint to nasz dom, do którego Was też zapraszamy, bo jest w nim serdecznie, wesoło, kolorowo i ekologicznie:) Bo to tutaj spełniamy marzenia o nowych, starych meblach i tutaj odzyskujemy ich dusze, dając im drugie życie.

 

Święta w Rub&Paint

 

I mimo wszędobylskiego pyłu, nieustającej walki z kołatkami, gdzieś pomiędzy opalaniem starej farby, a szlifowaniem, na pewno znajdę czas na przygotowanie barszczu z uszkami i karpia, a prezenty dla dzieci trafią pod choinkę w odpowiednim momencie, nawet jeśli miałaby stanąć w naszym domu dopiero w samą Wigilię, przybrana niekoniecznie według najnowszych trendów. A i czas na zadumę oraz celebrowanie Świąt zgodnie z tradycją się znajdzie. Iniemamocni z Rub&Paint:)

Nasze marzenie na nadchodzący rok? Byśmy byli o krok dalej niż teraz, bym w przyszłym roku mogła tutaj napisać  „tak, to była dobra decyzja, by stworzyć Rub&Paint”.

Życzcie nam powodzenia:)

Święta w Rub&Paint

Zapraszam też na inne blogi, na których poczytacie o świętach:)

https://lewkanapowy.wordpress.com/…/okoloksiazkowy…/  

http://eatmedrinkme.pl/…/ciasto-szpinakowe-zaskocz…/ 

https://robotnabezrobotna.blogspot.com/…/mikoajki-pomys… 

https://szydelkowecudasie.blogspot.com/…/swieta-blogera… 

http://krystynapolek.pl/samotnosc-dla-dzieci-a-zwlaszcza…/

http://mama-m.pl/swieta/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *