Eklektyzm we wnętrzu. Sekretarzyk.

upcycling
Upcycling w Rub & Paint
Październik 24, 2017
Czy warto malować meble?
Czy warto malować meble? Czego się obawiamy?
Listopad 7, 2017
Show all

Eklektyzm we wnętrzu. Sekretarzyk.

Eklektyzm

Co to jest eklektyzm?

Kocham starocie. Lubię nowości i trendy we wnętrzach. Jak to wszystko pogodzić? Zmiksować. Eklektyzm we wnętrzu to nic innego jak zmieszanie, połączenie różnych stylów. Zatem styl skandynawski świetnie będzie współgrał ze stylem rustykalnym. Styl industrialny idealnie połączy się z glamour, czy też vintage. Ten styl to idealny mariaż starych elementów z nowymi, pamiątek rodzinnych ze współczesnymi trendami.


 

 

Eklektyzm = brak zasad?

Poniekąd tak, ale tylko pozornie, bowiem ważnym aspektem w eklektycznym wnętrzu jest zastosowanie łącznika np, koloru i konsekwencja. W przeciwnym przypadku możemy wprowadzić zbyt duży chaos, w którym nie się odpoczywać, a nawet żyć. Aranżowanie mieszkania w tym stylu dla niektórych może stanowić nie lada wyzwanie, ale dzięki włożonym wysiłkom, możemy stworzyć sobie oryginalną przestrzeń. Mieszkanie z duszą.

 

Sekretarzyk.

Tyle teorii. Chciałabym skupić się na naszym meblu, który szumnie nazwaliśmy White Oldie. Sekretarzyk  White Oldie cieszy już nowego właściciela i liczymy, że stanowi wspaniałe uzupełnienie mieszkania. Pracując nad nim zapragnęłam sama posiadać taki mebel. Dlaczego? To idealny wybór, żeby nadać eklektycznego wyglądu wnętrzu (którego jestem fanką)  to raz, a dwa jest niemalże, co ja piszę jest jak dla mnie idealnym rozwiązaniem w salonie.

Po pierwsze…

Sekretarzyk to perfekcyjne biurko dla kobiety. Liczne półeczki, skrytki i szuflady umożliwiają przechowywanie naszych niezwykle ważnych notatek, długopisów, bibelotów. Rozkładany blat to bardzo duża powierzchnia na laptop, notatnik i kawkę.

Po drugie…

Sekretarzyk w salonie to doskonałe miejsce do pracy, kiedy chcemy podgonić robotę na komputerze (np. napisać maila, czy też post na bloga:))jednocześnie będąc w towarzystwie rodziny. Takie miejsce na pewno nie zastąpi domowego biura, ale stanowi świetną alternatywę, jeśli chcemy szybko załatwić bieżące sprawy. Poza tym nie zawsze w domu mamy swój gabinet, często korzystając z komputera lądujemy na kanapie, trzymając go na kolanach, co z punktu widzenia postawy naszego ciała  i funkcjonowania sprzętu nie jest najlepszym pomysłem. Ponadto, sekretarzyk nada naszemu wnętrzu eklektycznego ducha i sprawi, że będzie to salon jedyny w swoim rodzaju (zwłaszcza, gdy pozwolisz nam go wystylizować).


 

Sami zatem widzicie – zalet sekretarzyka jest wiele.

 

sekretarzyk shabby chic

sekretarzyk shabby chic

 

sekretarzyk shabby chic

 

Sekretarzyk White Oldie,

kiedy do nas trafił, był dość zniszczony. Malowanie nadało mu charakteru. Nie chciałam jednak by wyglądał jak nowy. Uwielbiam shabby chic, dlatego mimo, iż pomalowaliśmy go niemalże całego na biało (kolor, nadal najbardziej lubiany), to dość mocno go przetarliśmy i spatynowaliśmy, by nadać wyglądu mebla nadszarpniętego zębem czasu. Górny blat i wnętrze mebla pozostawiliśmy drewniane, tylko je odświeżyliśmy. Tak mi się spodobał, że zapragnęłam umieścić go w naszym salonie (ciasno, ale co tam sekretarzyk wejdzie:) Pomysł jednak podupadł, kiedy wpadłam po uszy zakochując się w kolorze żółtym. Tym sposobem White Oldie powędrował do nowych właścicieli, a ja sprawiłam sobie hmmm Yellow Oldie:)Mój żółty mebel jest po prostu idealny i doskonale sprawdza się w salonie. Ja piszę ten post dla Was i jednocześnie kontroluję sytuację w domu ( nooo powiedzmy, bo jak można zapanować nad dwójką wiecznie droczących się, dorastających latorośli, trzema psami i kotem. I mężem? Ekh…

sekretarzyk
sekretarzyk

Po więcej eklektycznych inspiracji zapraszam na Pinterest.
Udanego wieczoru:)

http://pinterest.com/pin/616219161486228384/

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *